МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Перший тренінґ МЗШР «Гіппократ» за програмою інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

У Харкові відбувся перший тренінґ «Медичного загону швидкого реаґування “Гіппократ”» за програмою інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

Протягом трьох днів, з 27 по 29 березня, у приміщенні Харківської обласної організації «Просвіта», за сприяння Медичного загону швидкого реагування «Гіппократ» всі охочі мали змогу здобути базові знання з надання невідкладної домедичної допомоги.
Навчання проводили куратор курсу – доктор медичних наук, професор М.К.Голобородько; командир «Гіппократа» – кандидат медичних наук, лікар-анестезіолог з досвідом Майдану та роботи в зоні АТО, Андрій Черемський та активний учасник патріотичного руху лікар-анестезіолог Костянтин Черемський.
Курс тривав три дні і передбачав різноманітну програму, пов’язану з розглядом ключових питаннь щодо надання невідкладної допомоги в екстремальних ситуаціях, за обставин, коли рятувати життя людини доводиться мінімальними, часом найпростішими і найдоступнішими підручними засобами.
Як виявилося, для спасіння людини рятівнику потрібно володіти не лише технікою серцево-легеневої реанімації, не тільки мати уявлення про принципи підтримки життєдіяльності людського організму, але водночас креативно мислити й творчо діяти в складних умовах.
Бо час нині кардинально інший. Ми, харків’яни, ніби мешкаємо далеко від зони бойових дій, ходимо собі спокійно на роботу чи навчання без остраху бути накритим зовсім невипадковою, але «братньою» міною. Проте жити як раніше, «першій столиці» не можна. Війна давно вже тут. Мережі ворожого терористичного підпілля, латентних сепаратистів, лишаються основною загрозою для мирного життя нашого міста.
До чого це все? Зрозуміло, що всім, хто мешкає в Харкові, потрібні нові знання, якщо не військові, то хоча б медичні. Теракти для нашого міста – не рідкість і, на жаль, кожен може опинитись у ситуації, коли постане необхідність порятунку чийогось життя власними силами.
Тому не дивно, що доволі просторе приміщення «Просвіти» було заповнене охочими до нових для них знань курсантами, основу яких (що найприємніше) – складала переважно молодь.
Цікаво, що проводилися заняття на сучасних манекенах, використовувалися найновіші девайси рятівників.
Під час тренінгів досить доречною була виставка тематичних книжок з основ сучасних методів долікарської допомоги, яку для курсів надала Харківська наукова медична бібліотека.
Після завершення всі учасники отримали сертифікати. Приємно несподіванкою було й те, що навчання здійснювалось абсолютно безплатно.
Як запевнили організатори, в подальшому подібні тренінґи з різних актуальних проблем сучасної домедичної допомоги будуть проводитися регулярно.

Арсеній Троян,
м.Харків

Репортаж АТН з першого тренінґу МЗШР «Гіппократ» за програмою інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах (27-29.03.2015) можна переглянути за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=8IeWEh_6ADs&feature=youtu.be

Теґи