МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Нові напрямки роботи МЗШР «ГІППОКРАТ» в зоні АТО

Нові напрямки роботи МЗШР «ГІППОКРАТ» в зоні АТО

Гостра потреба багатьох медичних закладів зони АТО у профільних кваліфікованих спеціалістах є загальновідомою і на жаль нерозв’язаною проблемою. Частково ця проблема вирішується за рахунок волонтерів – лікарів і медсестер, які період своїх відпусток самовіддано присвячують праці у прифронтових лікарнях. Саме до таких професійних об’єднань медиків, які зорієнтовані на доброчинну роботу в зоні конфлікту відноситься і медичний загін швидкого реагування «Гіппократ».
Нещодавно, під час чергової ротації, команда лікарів-волонтерів медичного загону швидкого реагування «Гіппократ» поновила роботу двома групами. Перша група відбула для роботи в лікарнях Луганської області, друга – для консультативної допомоги на Донеччині.
Так, з 10.07.15 р. по 16.07.15 р. у м.Артемівськ Донецької області діяла виїздна бригада «Гіппократу» у складі лікаря-кардіолога, кандидата медичних наук Богдана Волоса та лікаря-нарколога Михайла Дюженка.
Харківські лікарі поставили перед собою наразі досить актуальне завдання – надати консультативну наркологічну допомогу українським військовослужбовцям, а також провести тематичні заняття з місцевими лікарями щодо стандартизованих принципів надання допомоги хворим наркологічного профілю.
Базова робота проводилася у шпиталі Першої медичної роти Національної гвардії України ім. М.Пирогова, також здійснювалися виїзди на передові пости лінії розмежування.
Під час відрядження лікарями «Гіппократу» було проведено семінари з базових питань наркологічної допомоги та реабілітації для військових лікарів (в тому числі – медичної роти), здійснювалося освідчення військовослужбовців на стан алкогольного сп’яніння, інші лікувально-дагностичні дії. З метою запобігання поширенню алкоголізації серед особового складу підрозділів ЗСУ та Національної гвардії проводилася практичні профілактичні заходи.
Зважаючи на актуальність проблеми алкоголізації серед військових у подальшому подібні профільні виїзди у медичні заклади зони АТО вирішено здійснювати на постійній основі.

Теґи