МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Комплексна медична допомога воїнам АТО і демобілізованим з алкогольною залежністю

Михайло Дюженко MD, PhD

Комплексна медична допомога воїнам АТО і демобілізованим з алкогольною залежністю

Проблема зловживання алкоголем та алкогольна залежність набули в нинішній Україні масштабів епідемії. На жаль не оминула ця соціальна біда й захисників нашої держави воїнів-учасників АТО. Так звані питні традиції, що розвинулися в Україні за останні десятиріччя, надмірне вживання алкоголю під час різноманітних святкувань, психологічна не готовність ефективно відпочивати без пляшки, неконтрольоване використання алкоголю для так званого «зняття стресу» – всі ці чинники становлять смертельну загрозу для наших вояків.
Особливо гостро проблема алкоголізації відчувається після повернення учасників АТО до мирного життя. Наштовхуючись на системне пияцтво багатьох демобілізованих, різноманітні реабілітаційні програми, психологічні тренінги та інша адаптаційна робота, яка проводиться з воїнами за звичай виявляється не ефективними.
З метою запобігання зростання алкоголізації серед воїнів АТО та демобілізованих, підвищення якості їх поетапної реабілітації Медичний загін швидкого реагування «Гіппократ» пропонує кваліфіковану медичну допомогу, яка надається в умовах стаціонару фахівцями-наркологами. Допомога організована кількома етапами, відповідно до міжнародних стандартів та згідно затверджених державних протоколів надання наркологічної допомоги.
На початковому етапі проводиться детоксикація, спрямована на виведення отруйних продуктів напіврозпаду алкоголю, відновлення діяльності шлунково-кишкового тракту, стабілізацію роботи серцево-судинної та центральної й периферійної нервової систем. В обов’язковому порядку всіх пацієнтів консультують різнопрофільні спеціалісти (терапевти, неврологи інші). У разі виявлення супутніх розладів додатково призначають необхідне лікування.
Під час лікування пацієнтів застосовуються сучасні медикаментозні препарати, що за досить короткий термін дають змогу максимально ефективно відновити системну роботу організму людини, яка тривалий час зловживала алкоголем.
Важливим наступним етапом лікування є психокорекційна та психотерапевтична робота, спрямована на формування у пацієнта необхідної мотивації для провадження тверезого й продуктивного способу життя.
Завершується лікування призначенням протирецидивних препаратів, які дозволять реконвалісценту тривалий час перебувати у повній тверезості та комфортно почуватися без вживання алкоголю.

Теґи