МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Субарахноїдально-паренхіматозний крововилив у бійця із зони АТО (2)

Субарахноїдально-паренхіматозний крововилив у бійця із зони АТО (2)

Серед небойових втрат серед військових у зоні АТО вагоме місце займають випадки гострого порушеннями мозкового кровообігу нетравматичного ґенезу. Найчастіше до профільних лікувальних закладів поступають хворі з різними варіантами (за локалізацією й тяжкістю) внутрішньомозкових крововиливів.
Нещодавно до відділення анестезіології та інтенсивної терапії поступив 36-річний військовослужбовець з сектору С зони АТО з клінічними проявами геморрагічного інсульту у лівій півкулі головного мозку. При МРТ-обстеженні судин головного мозку в ангіорежимі у пацієнта виявлені ознаки субарахноїдально-паренхіматозного крововиливу, мішечкувату аневризму в басейні лівої середньомозкової артерії. Після додаткового ангіографічного обстеження хворого підготували до невідкладного оперативного втручання. Зусиллями нейрохірургічної бригади було здійснено досить складну відкриту внутрішньочерепну операцію з видалення гематоми, вимкнення (кліпування) артеріальної аневризми головного мозку.
Після виходу з-під нейро-вегетативної блокади загальний стан хворого покращився. Рівень притомності – ясна свідомість, неврологічний дефіцит – у вигляді легкої моторної афазії, незначного правобічного геміпарезу кінцівок. Після стабілізації стану хворого переведено до профільного реабілітаційного медичного закладу.

Теґи