МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Що ми робимо

Консультативно-лікувальна робота в зоні АТО

З березня 2015 р. по січень 2016 р. фахівці «Гіппократа» брали участь у наданні кваліфікованої медичної допомоги пораненим і хворим, працюючи в лікарні м. Щастя Луганської обл.

З липня по вересень 2015 р. лікарі-наркологи «Гіппократа» здійснювали поїздки до шпиталю Північного територіального управління Національної гвардії України у м. Бахмут Донецької обл. з метою надання консультативної допомоги.

Участь у навчанні військових лікарів

За ініціативою МЗШР «Гіппократ» провідні фахівці Харківського інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України розробили програму виїзного семінару-тренінґу: «Діагностика та експертиза алкогольного і наркотичного сп’яніння. Посттравматичний стресовий розлад: сучасна діагностика та лікування». Програма затверджена дирекцією Інституту і передбачає сертифікацію учасників курсу. У травні 2016 р. курс пройшов успішну апробацію на базі шпиталю Північного територіального управління Національної гвардії України у м. Бахмут Донецької обл.

Вишколи для населення

Після жахливого теракту, який стався в Харкові під час проведення «Маршу єдності» 22 лютого 2015 року, у березні 2015 р., за ініціативою наукового консультанта «Гіппократа» відомого українського хірурга професора М. Голобородька, був започаткований проект «Інтенсивний курс невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах», метою якого є підготовка цивільного населення до само- і взаємодопомоги під час різноманітних екстремальних ситуацій в умовах сучасного мегаполісу. Тренінги відбуваються щомісячно і тривають 1-3 дні. З метою охоплення якомога більшої кількості населення вони є безкоштовними.

Робота з молоддю

МЗШР «Гіппократ» допомагає Харківській крайовій організації Спілки української молоді у проведенні вишкільних таборів «Слобідська Січ». У польових умовах інструктори «Гіппократа» відпрацьовують з дітьми та молоддю навички тактичної медицини і невідкладної домедичної допомоги.

Наукова діяльність

Науковий консультант МЗШР «Гіппократ» професор М. Голобородько розробив спеціалізовані пневматичні шини і шорти, які в польових умовах дозволяють швидко фіксувати вогнепальні переломи кінцівок і зупиняти кровотечі при пораненнях таза. У грудні 2015 р. за сприяння голови «Товариства учасників руху» О. Сітенка на харківському ТОВ «Гранд Марін», яке спеціалізується на виробництві надувних човнів, була виготовлена експериментальна партія медичних пневмошин та пневмошортів.

Публікації щодо нашої діяльности дивіться тут.