МЕДИЧНИЙ ЗАГІН ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

Що ми робимо

Консультативно-лікувальна робота в зоні АТО

З березня 2015 р. по січень 2016 р. фахівці «Гіппократа» брали участь у наданні кваліфікованої медичної допомоги пораненим і хворим, працюючи в лікарні м.Щастя Луганської обл.

З липня по вересень 2015 р. лікарі-наркологи «Гіппократа» здійснювали поїздки до шпиталю Північного територіального управління Національної гвардії України у м.Бахмут Донецької обл. з метою надання консультативної допомоги.

Участь у навчанні військових лікарів

За ініціативою МЗШР «Гіппократ» провідні фахівці Харківського інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України розробили програму виїзного семінару-тренінґу: «Діагностика та експертиза алкогольного і наркотичного сп’яніння. Посттравматичний стресовий розлад: сучасна діагностика та лікування». Програма затверджена дирекцією Інституту і передбачає сертифікацію учасників курсу. У травні 2016 р. курс пройшов успішну апробацію на базі шпиталю Північного територіального управління Національної гвардії України у м.Бахмут Донецької обл.

Вишколи для населення

Після жахливого теракту, який стався в Харкові під час проведення «Маршу єдності» 22 лютого 2015 року, у березні 2015 р., за ініціативою наукового консультанта «Гіппократа» відомого українського хірурга професора М. Голобородька, був започаткований проект «Інтенсивний курс невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах», метою якого є підготовка цивільного населення до само- і взаємодопомоги під час різноманітних екстремальних ситуацій в умовах сучасного мегаполісу. Тренінги відбуваються щомісячно і тривають 1-3 дні. З метою охоплення якомога більшої кількості населення вони є безкоштовними.

Робота з молоддю

МЗШР «Гіппократ» допомагає Харківській крайовій організації Спілки української молоді у проведенні вишкільних таборів «Слобідська Січ». У польових умовах інструктори «Гіппократа» відпрацьовують з дітьми та молоддю навички тактичної медицини і невідкладної домедичної допомоги.

Наукова діяльність

Науковий консультант МЗШР «Гіппократ» професор М.К.Голобородько розробив спеціалізовані пневматичні шини і шорти, які в польових умовах дозволяють швидко фіксувати вогнепальні переломи кінцівок і зупиняти кровотечі при пораненнях таза. У грудні 2015 р. за сприяння голови «Товариства учасників руху» Олександра Сітенка на харківському ТОВ «Гранд Марін», яке спеціалізується на виробництві надувних човнів, була виготовлена експериментальна партія медичних пневмошин та пневмошортів.